W niedzielę 19 grudnia, nastąpiło błogosławieństwo kapliczek – wizerunków Matki Najświętszej i oficjalne ich rozesłanie. W naszej parafii zawiązało się aż 15 Kręgów Maryjnych co przekłada się na ponad 150 rodzin, które zgłosiły swój akces by przyjmować Maryję do swego domu w każdym miesiącu a dzięki temu formować swoje serca na wzór Tej, która bezgranicznie zaufała Bogu i wyraziła Mu swoje „fiat”. Uroczystą Mszę św. sprawowali: proboszcz stoczkowskiej parafii ks. Sławomir Sulej, senior ks. Prałat Józef Huszaluk oraz ks. Robert Ponikowski, który jest opiekunem Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w parafii Stoczek Łukowski.

Josef Kentenich pomysłodawca takiej formy rozwijania pobożności maryjnej powiedział swego czasu: „Przyjmijcie obraz Matki Bożej i przygotujcie dla niego godne miejsce w waszych mieszkaniach. W ten sposób staną się one małymi sanktuariami, w których ten cudowny obraz będzie promieniował łaskami i sprawi, że świętym stanie się dom rodzinny i świętymi członkowie rodziny…”.

W dalszym ciągu zapraszamy naszych parafian do podejmowania formacji w tej pięknej maryjnej wspólnocie i do zawierania przyjaźni z Maryją w jej wizerunku Matki Trzykroć Przedziwnej. Niech Maryja uczy nas świętości  i ku niej nas prowadzi.