Połowa lutego w naszym mieście to tradycyjnie wspomnienie niezwykle ważnego wydarzenia jakim była bitwa, którą stoczył w okolicach naszego miasta 14 lutego 1831 roku samodzielny korpus pod dowództwem gen. Józefa Dwernickiego z częścią rosyjskiej dywizji strzelców konnych gen. Fiodora Geismara. Szacuje się, iż w tej zwycięskiej bitwie po stronie polskiej zginęło 46 żołnierzy a 59 zostało rannych. Zorganizowane obchody miały za zadanie przywołać te szczególne wydarzenia z przeszłości. Obchody rozpoczęły się w parafialnym kościele od niezwykle ciekawego montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Dwernickiego w Stoczku Łukowskim. Następnie sprawowana była Eucharystia a patriotyczne kazanie wygłosił Ks. Proboszcz. Po Mszy św. odbył się przemarsz pod pomnik Gen. Józefa Dwernickiego, złożenie kwiatów, przemowy okolicznościowe i wystrzał armatni.