W środę, 8 maja, w ramach przeżywania Białego Tygodnia, dzieci pierwszokomunijne udały się wraz z rodzicami na pielgrzymkę autokarową z intencją dziękczynną za otrzymane dary: sakramentów pokuty i Eucharystii. Odwiedziliśmy m.in. Kodeń gdzie uczestniczyliśmy w odsłonięciu obrazu Matki Bożej oraz Mszy św. a także poznawaliśmy historię tego miejsca i wizerunku Matki Bożej Królowej Podlasia. Po zjedzeniu obiadu pojechaliśmy do Pratulina gdzie zapoznaliśmy się z historią życia oraz męczeńskiej śmierci Bł. Wincentego Lewoniuka i jego towarzyszy a także modliliśmy się za ich wstawiennictwem w intencjach bliskich naszemu sercu. W Pratulinie również mieliśmy trochę czasu na rekreację i odpoczynek. Skorzystaliśmy z przygotowanego boiska do piłki nożnej i rozegraliśmy kilka meczów. Na koniec udaliśmy się do prywatnej hodowli koni gdzie mogliśmy podziwiać piękny pokaz tych zwierząt, usłyszeć o ich hodowli oraz nauce jazdy konnej a nawet mogliśmy zajrzeć do stajni.  Zapraszamy do obejrzenia galerii z tych wydarzeń.