W minioną niedzielę odbyły się długo oczekiwane i skrzętnie przygotowywane przez wiele osób obchody jubileuszowe 550 lecia powstania naszej parafii oraz 100 lecia oddania do użytku parafialnego kościoła. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 od powitania gości oraz przemówień a także od wygłoszenia referatu nt. historii parafii i kościoła. W południe celebrowana była uroczysta Eucharystia sprawowana przez blisko dwudziestu kapłanów pracujących w minionych latach w stoczkowskiej parafii lub z niej pochodzących. Mszy św. przewodniczył Ks. Bp Henryk Tomasik, obecnie senior diecezji radomskiej a homilię wygłosił ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp Kazimierz Gurda. W swoim słowie Bp Kazimierz mówił m. in. o tym, że: „(…) troska o duszę musi być ważniejsza niż o ciało ponieważ dusza jest nieśmiertelna. Świat współczesny uczy nas jak mamy żyć, częstokroć pokazując nam Boga jako naszego przeciwnika. Ten świat zachęca nas abyśmy uwolnili się z ręki Boga a oddali w ręce człowieka. To przykre, że dziś tak wielu chrześcijan wierzy światu zamiast Bogu. Przykre jest to, że tak wielu ochrzczonych oddaje się w ręce świata i żyje jakby Boga nie było. I tak naprawdę stają się niewolnikami”. W dalszej części Ks. Biskup podkreślał: „Dziś obchodząc jubileusz mimo wszystko patrzymy w przyszłość z nadzieją, że wasza wspólnota zachowa wolność dzieci bożych, że wasza świątynia będzie wypełniona nie tylko osobami starszymi ale także dziećmi i młodzieżą”.

Po zakończeniu Mszy św. dalsza część obchodów odbywała się już na skwerze miejskim. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz wziąć udział w różnorakich przedstawieniach rozrywkowo-artystycznych przygotowanych przez dzieci i młodzież z poszczególnych szkół z terenu naszej parafii. Dzieci bardzo chętnie do samego wieczora korzystały z dmuchańców i innych atrakcji przygotowanych dla nich. Obchody były bardzo radosne także z powodu występu p. Krzysztofa Respondka, znanego artysty kabaretowego a także zespołów muzycznych „Kobierzec” i „Ambitus”. Całość zakończyła zabawa taneczna prowadzona przez DJ-a Pawła Tokarskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze obchody jubileuszowe tak pięknie i radośnie mogły się odbyć.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć udostępnionych przez p. Agnieszkę Barej i p. Annę Kupińską za co serdecznie dziękujemy. Zdjęcia znajdziemy w tych miejscach: